آموزش مجازی  یک سال قبل

آموزش مجازی تیغ دولبه !

"سید محمد بطحایی" وزیر سابق آموزش و پرورش گفت :  وقتی حضور فیزیکی را به مجازی تبدیل کردیم از تحقق یکسری اهداف آموزشی محروم شده ایم. بنابراین باید به شدت نگران این موضوع باشیم، به همین دلیل است که به روش ترکیبی تاکید دارم.

به گزارش واحد خبری liveschool  به نقل از تسنیم؛  سال تحصیلی جدید از 15 شهریور شروع می شود. هرچند بازگشایی مدارس به شرایط زرد،‌ سفید و قرمز هم بستگی دارد. با توجه به چالش هایی که برای حفظ سلامتی دانش آموزان وجود دارد و عدم حذف کامل حضور فیزیکی دانش آموزان توجه به روش های ترکیبی در امر آموزش را ضروری دانست.

بحث دیگری که در ادامه به آن توجه شد تامین نیازهای آموزش مجازی همچون اینترنت برای خانواده های دانش آموزان می باشد. در نظرسنجی اخیر وزیر ارتباطات نیز در پاسخ به این پرسش که "در سال تحصیلی گذشته، کدام‌یک برای شما چالش بزرگتری بود،‌ هزینه شبکه یا کیفیت خدمات شاد؟" 59 درصد اعلام کردند هزینه و 41 درصد کیفیت.

وی  به این مطلب که آموزش مجازی به تنهایی موجب قطع ارتباط دانش آموزان با مربیان و کلاس درس می شود و در طولانی مدت تاثیر منفی بر روند یادگیری داراست بر لزوم توجه بر ابعاد منفی و ثبت آموزش مجازی تاکید کرد.

وزیر سابق آموزش و پرورش به استفاده از روش های کشورهای دیگر همانند استفاده از محافظ های پلاستیکی کنارمیز  دانش آموزان و یا کاهش میزان ساعات حضور دانش آموزان در مدرسه را به عنوان راه حل های مناسب معرفی کرد. و در ادامه پایان این مطلب را اضافه نمود  که نباید با فراگیری آموزش مجازی برداشت شود که دیگر نیازی به مدرسه نداریم ، تنها هدف از به مدرسه آمدن دانش آموزان یادگیری مطالب درسی نبوده بلکه با حضور در ساعت معین،‌ نظم و با فعالیت های حضوری ،‌تعاملات اجتماعی پایه گذاری می شوند.

موفقیت پرداخت

سفارش شما با موفقیت انجام شد! می توانید هرگونه سؤالی دارید مستقیما از صاحب فروشگاه بپرسید. از خرید شما متشکریم

ادامه گشت وگذار

سفارش شما در حال پردازش است

برای شما یک ایمیل حاوی اطلاعات کاملی درباره رزروتان ارسال کرده ایم.