همه چیز در مورد کلاس آنلاین  یک سال قبل

همه چیز در مورد کلاس آنلاین

کلاس آنلاین چیست؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده ی گسترده از اینترنت در همه کشورها، برگزاری کلاس‌های آنلاین و آموزش‌ از راه دور، به علت راحتی و کاهش هزینه‌های رفت و آمد رایج شده است. کلاس آنلاین، به کلاس‌های آموزشی گفته می‌شود که با به کارگیری از تکنولوژی‌های جدید آموزشی به دانش آموزان و دانشجویان آموزش آنلاین و از راه دور می‌دهد. در این مقاله میخواهیم در رابطه با انواع کلاس‌های آنلاین و مزایای آن صحبت کنیم.

کلاس آنلاین یا سامانه آموزش مجازی یک محیط آموزش و یادگیری است که در آن به شرکت کننده ها آموزش از راه دور ارائه می شود و آن ها می توانند از طریق اینترنت با هم ارتباط برقرار کنند، تعامل داشته باشند، تدریس استاد را مشاهده کنند، سوال بپرسند و در مورد آن بحث کنند و  در کار گروهی با منابع آموزشی درگیر شوند. 

Live school تمام ارکان مورد نیاز در یک کلاس آنلاین استاندارد را در اختیار شما قرار می دهد.


انواع کلاس آنلاین

شرکت کنندگان در یک کلاس آنلاین شامل دانش آموزان و یک یا چند مدرس هستند. از این لحاظ کلاس آنلاین به دو دسته تقسیم می شوند. کلاس آنلاین بدون نظارت، کلاس آنلاین با نظارت.

کلاس آنلاین بدون نظارت
 یک کلاس آنلاین همیشه نیاز به یک معلم فعال که بر دانش آموزان و فعالیت های آن ها نظارت داشته باشند ندارد. در این صورت، دانش آموزان می توانند خودشان با سرعت خودشان یاد بگیرند و مربی تنها آن ها را ارزیابی کند. گاهی اوقات هم کلا هیچ مدرسی وجود ندارد. این نوع کلاس آنلاین، یک کلاس آنلاین بدون نظارت نامیده می شود که در آن ها دانش آموزان با مواد آموزشی آماده شده و بدون کمک مدرس به یادگیری می پردازند.

این دوره آموزش مجازی ممکن است آزمون آنلاین خودکار داشته باشند. این مدل، رایج ترین کلاس آنلاین است که در آن، به دانش آموزان تنها یک پاورپوینت ارائه می شود که مطالعه کنند یا یک آموزش ویدئویی تماشا کنند.


کلاس آنلاین با نظارت
نوع دوم کلاس آنلاین، کلاسی است که تحت نظارت و رهبری مدرس قرار دارد. این شکل کلاس به تعریف کلاس سنتی نزدیک تر است. در این نوع کلاس آنلاین، حداقل یک مدرس فعال وجود دارد و درس به صورت آنلاین و در تاریخ خاصی اجرا می شود، و دانش آموزان از طریق یک برنامه ویدیو کنفرانس در کلاس حضور دارند. در این مدل، دانش آموزان و معلمان می توانند واقعاً در کلاس درس تعامل داشته باشند و حضور فعال داشته باشند.

شما در Live school می توانید از هر دو نوع کلاس آنلاین مطرح شده استفاده کنید.

 

ابزارهای لازم برای شرکت کلاس‌های آنلاین 

  • کامپیوتر رومیزی، لپ تاب، تبلت یا موبایل

  • استفاده از اینترنت با سرعت مناسب و پهنای باند زیاد

  • هدست یا اسپیکر و میکروفون جهت مکالمات صوتی با استاد

  •  استفاده از آخرین نسخه ی مرورگرهایی نظیر گوگل کروم یا موزیلا فایرفاکس

  • بهترین راه برای شرکت در یک کلاس آنلاین استفاده از کامپیوتر یا لپ تاب می‌باشد.

 

نظرات (0)


نظر شما درباره این مطلب


موفقیت پرداخت

سفارش شما با موفقیت انجام شد! می توانید هرگونه سؤالی دارید مستقیما از صاحب فروشگاه بپرسید. از خرید شما متشکریم

ادامه گشت وگذار

سفارش شما در حال پردازش است

برای شما یک ایمیل حاوی اطلاعات کاملی درباره رزروتان ارسال کرده ایم.