آموزش ترکیبی  یک سال قبل

آموزش ترکیبی

 

 

تعریف آموزش ترکیبی تا حد زیادی به شرایط بستگی دارد ولی در معنای کلی آموزش ترکیبی رویکردی در آموزش است که ترکیبی از  آموزش آنلاین و فرصت های استفاده از امکانات آنلاین با روش های حضوری کلاس مبتنی بر مکان را شامل می شود. این روش با فراهم آوردن امکان تعامل حضوری بین فراگیران خلاهای آموزش آنلاین را پوشش می دهد در حالی که از مزایای دیگر یادگیری آنلاین می توان استفاده کرد . یکی از جنبه های قابل توجه آموزش ترکیبی کارایی آن در درس های تجربی و مهارتی می باشد.

 مزایای یادگیری ترکیبی

همان طور که پیش از این در مدارس برتر دنیا بررسی کردیم استفاده از روش های تلفیقی  برای بهبود روند یادگیری بسیار رایج بود. هر دانش آموز یکسری از خصوصیات و ویژگی های منحصر بفرد خود را داراست،‌ هنگامی که امکان استفاده از دو طیف وسیع آموزش آنلاین و حضوری به دانش آموزان داده می شود، مربیان با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند می توانند از روش های مختلفی برای تدوین برنامه آموزشی هر دانش آموز استفاده کنند.

۱. انعطاف پذیری

در شیوه آموزش ترکیبی انعطاف پذیری بیشتری در بیان محتوا داراست.  بخش های عملی و مباحثی که نیاز به تعامل بیشتر دارد، به صورت حضوری و برای مطالب دیگر می توان از امکانات آموزش آنلاین استفاده کرد. آموزش آنلاین برای زمان بندی و برنامه ریزی برای ارائه مطلوب مباحث آموزشی انعطاف پذیری بیشتری دارد و مورد توجه بیشتر کارمندان و شاغلین قرار می گیرد.

۲. مقرون به صرفه بودن

آموزش آنلاین با کاهش هزینه های رفت و آمد و همچنین هزینه های مکان تشکیل کلاس ها و برخی از لوازم موردنیاز تدریس می تواند تا حد قابل توجهی هزینه های آموزش را پایین آورد.

۳. افزایش کارایی یادگیری

در روش یادگیری ترکیبی با استفاده از راهکارهای مختلف حضوری و آنلاین ،‌ راندمان یادگیری تا حد قابل توجهی افزایش یافته است. با یادگیری مباحث پیچیده به صورت آنلاین و با انجام تمرینات به صورت «رو در رو » و حضوری می توان به نتایج بهتری در امر آموزش رسید.

۴. قابلیت شخصی کردن روش یادگیری ترکیبی

همه فراگیران با یک سرعت یاد نمی گیرند،‌ خیلی از اوقات  فراگیران در کلاس های حضوری مطلبی را متوجه نشده اند چون مدرس سریع مطلب را عنوان کرده است و در جمع امکان سوال پرسیدن را نداشته اند. در آموزش آنلاین با امکان دیدن ویدئوهای کلاس ها و تکرار چندین باره مطالب هر فراگیری با هر سرعت یادگیری می تواند به نتیجه خوبی برسد.

۵. امکان گزارش دهی دقیق تر از روند یادگیری

در آموزش آنلاین امکان بررسی روند یادگیری با توجه به استفاده از نرم افزارها و پلتفرم های مربوطه سریع تر و دقیق تر صورت می گیرد. در کنار آن با ارزیابی هایی که در بخش حضوری آموزش ترکیبی صورت می گیرد امکان راهنمایی به صورت خاص برای هر فراگیر فراهم می شود.

در این راستا liveschool  با فراهم آوردن  پلتفرم ها و  سرویس های لازم جهت برگزاری دوره های آنلاین به پیشبرد آموزش ترکیبی و بهبود آموزش آنلاین کمک می کند. 

نظرات (0)


نظر شما درباره این مطلب


موفقیت پرداخت

سفارش شما با موفقیت انجام شد! می توانید هرگونه سؤالی دارید مستقیما از صاحب فروشگاه بپرسید. از خرید شما متشکریم

ادامه گشت وگذار

سفارش شما در حال پردازش است

برای شما یک ایمیل حاوی اطلاعات کاملی درباره رزروتان ارسال کرده ایم.