مزیت کلاس آنلاین  یک سال قبل

۹ مزیت آموزش آنلاین

 

از جمله چالش هایی که دانشجویان  دانشگاه ها و مراکز آموزش حضوری با آن روبرو هستند شهریه بالا،‌ ظرفیت و بودجه محدود است. آمار دانشجویانی که از آموزش آنلاین بهره می برند نشان دهنده استقبال فراگیران جدید است . بهبود مداوم روش های آموزش آنلاین این نگرش را تقویت کرده است که به اندازه آموزش حضوری می تواند نتایج چشمگیری در سیستم های آموزشی بوجود آورد.

۱. تنوع برنامه ها و دوره ها :

در آموزش آنلاین محدودیت خیلی کمتری برای انتخاب رشته موردنظر فراگیران وجوددارد و از فارغ التحصیلان رشته پرستاری تا رشته های حقوق و مهندسی می توانند به ادامه تحصیل در گرایش و رشته مورد نظر خود بپردازند. بدین صورت دیگرتحصیل در رشته ای خاص در انحصار تعداد معدودی از داوطلبین قرارنمی گیرند.

۲. هزینه ها و شهریه های پایین تر :

هرچند تمامی مراکز آموزش آنلاین هزینه کمتری نسبت به دانشگاه های سنتی ندارند ولی در مجموع بخاطر کاهش هزینه های رفت و آمد و یا حتی  عدم نیاز خرید کتاب و جزوات مربوطه شرایط مساعدتری برای همگان از نظر مالی فراهم می کند. از طرفی دیگر برقراری کلاس های حضوری ، تامین مکان، ‌نیروهای لازم هزینه هایی به مجموعه اعمال می شود که در آموزش آنلاین در حد قابل توجهی کاهش می یابد.

۳. فراهم شدن محیطی راحت برای آموزش:

یکی از معضلات آموزش سنتی فراهم نبودن استاندارد های فضایی لازم و یا تجهیزات مربوط به آن مانند صندلی و نیمکت های نامناسب و یا شرایط دمایی و محیطی مناسب می باشد. در آموزش آنلاین دانش آموزان دیگر در کلاس های درس فیزیکی نیستند و در منزل خود به امر آموزش مشغول هستند. مواد درسی همیشه به صورت آنلاین قابل دسترسی است و سفرهای کتابخانه ای را غیر ضروری می کند. همه این مزایا به دانش آموزان کمک می کند تا تعلیمات کار و خانواده را با تحصیلات خود متعادل کنند.

۴. تعامل و تمرکز بیشتر:

هرچند شواهد متناقضی در میزان مشارکت فراگیران آموزش آنلاین وجود دارد ولی بهرحال برای دانش آموزان خجالتی و یا کسانی که ترس از سوال پرسیدن در جمع را دارند امکان تعامل راحت تری با کلاس درس را فراهم می کند. در برخی موارد با حذف عوامل حواس پرتی بقیه دانش آموزان منجر به  تمرکز بیشتر آنها در کلاس های آنلاین می گردد.

۵. امکان پیشرفت شغلی در حین گذراندن دوره یادگیری

یکی از مزیت های آموزش آنلاین برای فراگیرانی است که در حین یادگیری ، مشغول به کار در ادارات وشرکت ها می باشند. در این صورت ادامه تحصیل و گرفتن مدرک منجر به کسب موقعیت های بهتر شغلی می شود و علاوه بر آن انعطاف پذیری که در ساعات تشکیل کلاس های آنلاین وجود دارد موجب به برقراری تعادل میان ساعات اختصاص یافته به کار و تحصیل بشوند.

۶. بهبود مهارت های فنی

یادگیری آنلاین به دانشجویان کمک می کند تا مهارت های فنی مورد نیاز خود را در کار بیابند. مهارت های جدید می تواند شامل توانایی استفاده از مجموعه نرم افزارهای جدید ، انجام تحقیقات عمیق بصورت آنلاین و برقراری ارتباط مؤثر بصورت آنلاین در قالب های مختلف مانند پلتفرم های بحث و گفتگو از راه دورمی باشد.

۷. امکان دسترسی و جوابگویی راحت تر مدرسان در ساعات خارج از کلاس

در دانشگاه های حضوری به طور معمول دسترسی و جوابگویی اساتید به کندی صورت می گیرد.  ولی اساتیدی که به صورت آنلاین تدریس می کنند می توانند ساعتی را برای تعامل فراگیران  نیز تعیین کنند و  فناوری های مبتنی بر وب مکالمه را با چند فراگیر در یک زمان انجام دهند.

۸. امکانات بیشتر آموزشی

دوره های آنلاین به فراگیران کمک می کند تا اطلاعات را با تصاویر جذاب ، فیلم ها ، کلیپ های آموزشی ، توضیحات متحرک و موارد دیگر حفظ و به خاطر بسپارند. مثالهای زندگی واقعی نیز برای توضیح بهتر مفاهیم ارائه شده است.

در حالی که در آموزش رو در رو ممکن است فراگیران به دلیل سخنرانی طولانی ، از موضوعات منحرف شوند ، جایی که فقط گفتار شیوه اصلی ارتباط است.

۹. امکان ارائه گزارش دقیق از روند یادگیری

در آموزش آنلاین با توجه به استفاده از نرم افزارهای مربوطه و برگزاری آزمون های آنلاین پیگیری روند یادگیری سریعتر و بادقت بیشتری اتفاق می افتد. علاوه برآن امکان دیدن فیلم کلاس ها و مرور چندباره مطالب تدریس شده به افزایش کارایی و بازده بیشتر کلاس های آنلاین کمک می کند.

 

در این مقاله سعی کردیم به اختصار به بیان مزیت های آموزش آنلاین بپردازیم. در این راستا liveschool  با امکاناتی که برای تشکیل کلاس های آنلاین در اختیار مدرسین و مدیران مدارس و موسسات قرار می دهد متقاضیان را در پیشبرد امر آموزش آنلاین یاری می رساند.

نظرات (0)


نظر شما درباره این مطلب


موفقیت پرداخت

سفارش شما با موفقیت انجام شد! می توانید هرگونه سؤالی دارید مستقیما از صاحب فروشگاه بپرسید. از خرید شما متشکریم

ادامه گشت وگذار

سفارش شما در حال پردازش است

برای شما یک ایمیل حاوی اطلاعات کاملی درباره رزروتان ارسال کرده ایم.